Zapobieganie

Niestety nie istnieje żaden pewny sposób zapobiegania wystąpienia jakiejkolwiek alergii, w tym alergii na mleko krowie. Wiadomo natomiast, że jeżeli jeden z rodziców cierpiał na skazę w dzieciństwie, to ryzyko wystąpienia alergii u naszego dziecka wynosi 40%. Jeżeli natomiast alergię mieli oboje rodzice, ryzyko to wzrasta do 70%.

Niektóre badania dowodzą również, że przed poczęciem dziecka (jak i w trakcie ciąży) należy sprawdzić, czy nie ma aktualnie aktywnej alergii u matki, czy IgE całkowite nie jest podwyższone. Przy aktywnej skazie białkowej u matki, często wystarczy eliminacja z diety jedynie słodkiego mleka w każdej postaci, z pozostawieniem produktów mlecznych zakwaszanych (jogurty, kefiry, twarogi itp), aby lepiej zabezpieczyć dziecko przed tą alergią.

Jednak w kwestii diety eliminacyjnej kobiety w ciąży w celu uchronienia dziecka przed alergią zdania naukowców są bardzo podzielone i wzbudza to wiele kontrowersji. W celu omówienia tematu skonsultuj się ze swoim lekarzem lub dietetykiem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>